Korzystanie z witryny www.sp-pogorze.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.
Co u nas?

Zdjęcia z aktualnych wydarzeń dostępne są w zakładce Aktualności / Galeria,

lub jeszcze więcej zdjęć na profilu szkoły na portalu społecznościowym Facebook.


LEKCJA W KINIE - 05.10.2015

W poniedziałek klasy IV - VI udały się do Multikina na "Lekcję w kinie". Tematem spotkania był:Język filmu. Uczniowie dowiedzieli się jakie są rodzaje planu filmowego oraz czym jest perspektywa żabia i ptasia. Widzą, czym różni się kadr od ujęcia, a scena od sekwencji. Po sporej dawce wiedzy na temat filmu był czas na relaks. Z zapartym tchem śledziliśmy losy bohaterów filmu "Łapcię tę dziewczynę|". Piękna jesienna pogoda sprzyjała również spacerom. Taki dzień wszyscy zgodnie uznali za udany.

Renata Korybut-Orłowska


PASOWANIE NA UCZNIA - 03.10.2015

W sobotnie przedpołudnie nastąpił bardzo ważny moment dla wszystkich pierwszoklasistów, jakim jest uroczystość pasowania na ucznia. W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. W tym ważnym wydarzeniu towarzyszył nam wójt gminy Kosakowo - pan Jerzy Włudzik. Dzieci wspaniale zaśpiewały hymn szkoły, odpowiedziały na wszystkie pytania z wiersza "Kto ty jesteś?" i złożyły uroczystą przysięgę. Następnie zostały pasowane na uczniów naszej szkoły przez Dyrektora Rafała Juszczyka w towarzystwie Myszki Mickey. Uczniowie klas II przekazali swoim młodszym kolegom drzewko, które będzie rosło wraz z pierwszoklasistami. Uczniom, którzy są na początku swojej szkolnej kariery życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałych szkolnych przyjaźni.

Renata Korybut - Orłowska


W KRAINIE PIECZONEGO ZIEMNIAKA - 03.10.2015

 

 

Po uroczystości pasowania na ucznia rozpoczęliśmy tradycyjne Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym roku tematem przewodnim była jesień. Wszystkich zgromadzonych przywitał Dyrektor szkoły. Po kolorowym korowodzie klasy młodsze zaprezentowały jesienne piosenki i wiersze. Następnie odbył się imponujący pokaz karate. Nie zabrakło konkursów dla mam i tatusiów. Pochwalili się oni umiejętnością obierania ziemniaków- na czas i na najdłuższą obierkę. Uczniowie brali udział w ziemniaczanych konkurencjach sportowych. Wybrano najciekawszą figurkę z ziemniaka i takiego, który ważył najwięcej (gigant miał prawie kilogram!). Przez cały festyn czynna była kawiarenka z pysznymi ciastami przygotowanymi przez rodziców oraz stoiska z potrawami z ziemniaków. Oko cieszyła wspaniała galeria obrazów przedstawiających panią Jesień w kilkunastu odsłonach. Finałem była piosenka zaśpiewana przez uczniów klas starszych pt. "Huba".
Dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom za aktywne włączenie się w przygotowania i przebieg imprezy oraz pani Ewie Stoińskiej, która była twórcą scenariusza uroczystości pasowania na ucznia oraz Święta Pieczonego Ziemniaka! Dziękujemy również licznie przybyłym absolwentom.

Renata Korybut - Orłowska


JABŁKOWA DRAKA W DNIU CHŁOPAKA - 30.09.2015

30 września w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Jak zawsze Samorząd Uczniowski rozdawał wszystkim jabłka. W swoich klasach chłopcy dostali też małe upominki od swoich koleżanek. A po południu odbyła się (również tradycyjnie) wspaniała dyskoteka. Bawiliśmy się doskonale i trudno było skończyć zabawę. To był udany dzień pełen miłych wrażeń.

Tymon Kolubiński VIA


LEKCJA O ZDROWYM ŻYWIENIU

W piątek 25 września 2015 r. Pierwszaki wzięły udział w warsztatach na temat zdrowego żywienia. Pani dietetyk zaprezentowała piramidę zdrowia. Razem z dziećmi opracowała zdrowy jadłospis . Uczniowie wspólnie przygotowali sałatkę owocową oraz napój owocowy bez dodatku cukru. Uświadomili sobie także, jak ważny dla rozwoju psychofizycznego jest aktywny wypoczynek i przebywanie na świeżym powietrzu.

Dorota Skakovska


MAJSTERKOWO W CASTORAMIE - 24.09.2015

Tym razem klasa IV a wybrała się do Castoramy w Rumi na zajęcia prowadzone pod okiem specjalistów: "Majsterkowo". Uczniowie samodzielnie wykonali praktyczne stojaki na kubki, rozwijając swoją wyobraźnię oraz umiejętności manualne. Zajęcia wspaniale rozbudziły ich pasję do majsterkowania! Dziękujemy Rodzicom za inicjatywę.

Wychowawca IV a - Justyna Krytenko


MICHAEL JACKSON Z KOSAKOWA

Nasi uczniowie z klas IV-VI, którzy od dnia 1 września odbywają zajęcia w budynku Gimnazjum w Kosakowie przeżyli niemałą atrakcję. Otóż z wizytą przyjechał Michael Jackson....a dokładniej uczeń miejscowego gimnazjum Paweł, który brawurowo wciela się w postać amerykańskiego gwiazdora. Po krótkim występie starszy kolega odpowiedział na kilka pytań z widowni. To początek publicznej prezentacji naszych talentów. Dziękujemy za umilenie czasu.

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


SPRZĄTANIE ŚWIATA - 19.09.2015

Uczniowie klas piątych naszej szkoły w piątek 19 września włączyli się w ogólnoświatową akcję „Sprzątania Świata”. Podobnie jak w poprzednim roku zbieraliśmy śmieci w lesie w pobliży Suchego Dworu. W sprawnym poruszaniu się w terenie pomagał nam pan leśniczy. Pogoda dopisała i spacer był wyjątkowo przyjemny gdyż po nocnym deszczu niebo się wypogodziło i przyświecało słońce. Mamy też wyjątkowo pozytywne spostrzeżenia z naszej akcji – W LESIE JEST CORAZ CZYŚCIEJ. Nie ma już dzikich wysypisk i zbieraliśmy tylko pojedyncze śmieci.

Ewa Rajewska

18 września uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami wyruszyli na "wielkie sprzątanie". Uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Sprzątali teren wokół szkoły. Akcji towarzyszy cykl zajęć o tematyce proekologicznej, w czasie których uczniowie dowiedzą się jakie niebezpieczeństwa zagrażają środowisku przyrodniczemu i jak można temu zapobiegać.

Dorota Nikelska


ŚWIAT BAJEK

Przez cały rok szkolny nasza świetlica będzie wprowadzać Was, drodzy Uczniowie w świat bajek. We wrześniu wędrowaliśmy razem z Czerwonym Kapturkiem. Był on bohaterem naszych świetlicowych zajęć - czytelniczych i plastycznych. A nad wszystkim czuwały Wasze Panie, które postanowiły wcielić się w postaci z bajki. Zgadnijcie jakie?

Świetlica


WSZYSCY ZA JEDNEGO... BIWAK INTEGRACYJNY - 16-18.2015

 

Kolejny biwak integracyjny za nami! Miechucino 16-18.09.2015

Uczniowie klas czwartych, jak co roku we wrześniu, wraz z nowymi wychowawcami spędzili trzy dni na biwaku w Miechucinie na Kaszubach. Czas uczestników zajęty jest różnorodnymi zadaniami integracyjnymi (często o charakterze survivalowym). Zadania te pod przykrywką ekscytującej zabawy uczą wielu pozytywnych zachowań i integrują klasę. Zajęcia zaczynały się po śniadaniu, a kończyły przed 23-ą. Wiele zadań wymagało ogromnej odwagi (zjazd na tyrolce, wspinaczka po siatce, most linowy nad jeziorkiem). Przy wielu zadaniach trzeba było ze sobą współpracować, a przy innych pomagać kolegom i koleżankom. Ekscytujące były nocne podchody... Za nami niezapomniane, słoneczne chwile. Wróciliśmy odważniejsi, pewniejsi siebie i... z nowymi przyjaciółmi!

Wychowawcy: IVa p. Justyna, IVb p. Marta, IVc p.Mariola


POKAZ TAŃCA W WYKONANIU "LATINO CAFE" - 17.09.2015

W czwartkowe przedpołudnie mieliśmy okazję obejrzeć pokaz tańca w wykonaniu Studia Tańca "Latino Cafe". Zobaczyliśmy cza-czę, sambę oraz rumbę. Osoby, które chciałyby zapisać się na zajęcia proszone są złożenie deklaracji w sekretariacie lub u wychowawcy.

Renata Korybut - Orłowska


KLASA II C W CASTORAMIE - 17.09.2015

W czwartek 17 września klasa IIc wraz z wychowawcą udała się do Castoramy na warsztaty z majsterkowania. Każdy uczeń, z otrzymanych materiałów, samodzielnie wykonał drewniane pudełko na drobiazgi. Ozdobił je potem według własnego pomysłu. Na początku poszedł w ruch papier ścierny potem młotki, farby i pędzle. Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Urszula Kozielska


ZAJĘCIA NA BASENIE

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęły się zajęcia W-F na pływalni w Kosakowie. Uczniowie wyczekiwali tej chwili z niecierpliwością i wreszcie się doczekali. Życzymy miłego pływania.

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY I C

W poniedziałkowe popołudnie (14.09.2015) w sali gimnastycznej spotkały się dzieci z kl. I c, ich rodzice oraz wychowawczyni pani Ewa Stoińska. Po powitaniu wszyscy wykonali wizytówki. Później były zabawy integracyjne z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzieciom najbardziej podobało się kołysanie oraz podrzucanie w chuście. Po podziale na 5 zespołów każdy otrzymał zadanie do wykonania. Niektórzy musieli przygotować stół z poczęstunkiem, inni byli odpowiedzialni za część artystyczną. W błyskawicznym tempie nastąpił podział ról oraz przygotowanie strojów i rekwizytów. Dzięki temu obejrzeliśmy "Czerwonego Kapturka" oraz "Królewnę Śnieżkę" w nowych aranżacjach. Odkryliśmy niejeden aktorski talent wśród dzieci i Rodziców. Trzeba to będzie jakoś wykorzystać w przyszłości! Dziękujemy pani Ewie za przygotowanie spotkania.

Renata Korybut - Orłowska


POKAZ W WYKONANIU SZKOŁY TAŃCA "MAMBO" - 10.09.2015

W czwartkowe przedpołudnie gośćmi naszej szkoły byli młodzi tancerze Szkoły Tańca "Mambo" oraz ich instruktorka pani Agata. Dzieci, które są zainteresowane udziałem w zajęciach tańca towarzyskiego prosimy o dostarczenie wypełnionej deklaracji i przekazanie jej wychowawcy. Zajęcia będą odbywały się we wtorki po południu.

Renata Korybut - Orłowska


SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY I D

W środowe popołudnie (09.09.2015r.) na spotkanie integracyjne zaprosiła dzieci i rodziców pani Marta Pliszko. Po powitaniu z wykorzystaniem piłki dzieci i rodzice tańczyli: "Dwóm tańczyć się zachciało" i "Kaczuszki". Dużo emocji wywołała zabawa "Człowiek do człowieka". Później wybraliśmy się na polowanie na bizona... Były zabawy z chustą animacyjną i wspólne tworzenie pamiątkowego plakatu. Dziękujemy pani Marcie za popołudnie pełne dobrej zabawy i poczęstunek w sali.

Renata Korybut - Orłowska


POKAZ GIMNASTYKI ARTYSTYCZNEJ - UKS JANTAR - 09.09.2015

Dziewczynki, które chcą trenować w naszej szkole gimnastykę artystyczną zaprasza Szkolny Klub Sportowy "Jantar". Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godz. 16.00 - 17.00.

Renata Korybut - Orłowska


KIDS ZUMBA - 09.09.2015

W środę zaprezentowała się pani Ania, która zachęcała dzieci do udziału w zajęciach Zumby. Będą się one odbywać w naszej szkole w środy w godz. 14.35- 15.20. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą poskakać przy muzyce.

Renata Korybut - Orłowska


STREFA RELAKSU

Dla tych co jeszcze nie wiedzą, od dnia 01 września klasy IV-VI swoje zajęcia odbywają w nowym budynku Gimnazjum w Kosakowie. Każdego dnia czekają na uczniów nowe atrakcje. W dniu dzisiejszym udostępniona została STREFA RELAKSU. Jak pokazują poniższe zdjęcia była bardzo potrzebna. Taki relaks to ja rozumiem.

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


DOŻYNKI W KOSAKOWIE

W niedzielne popołudnie nasza gmina uroczyście świętowała zakończenie żniw, czyli odbyły się tradycyjne dożynki. Pogoda nie była łaskawa dla uczestników, ale pomimo chłodu i deszczu nasi uczniowie zaprezentowali na scenie program artystyczny. Niekwestionowaną gwiazdą naszej ekipy była Zuzanna Polańska z klasy Va. Zaśpiewała trzy piosenki, w tym jedną w języku angielskim, a także zatańczyła z koleżankami w dwóch formacjach - SHOUT i CANDY. Zgromadzonych zachwyciły występy, a zwłaszcza kolorowy układ "Bollywood". Odwiedziliśmy także stoiska wsi Pogórze i Suchy Dwór, czyli rejonu naszej szkoły, a tam smakołyki kusiły oko. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich występujących i rodziców za poświęcony czas w wolny dzień.

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


POKAZ TAŃCA W WYKONANIU OSTiDM SZCZEPAN - 04.09.2015

Dzisiaj odwiedziły nas instruktorki OSTiDM SZCZEPAN z Minionkowym pokazem tańca. Uczniowie mieli okazję zatańczyć przy hitach mijającego lata. Każdy otrzymał deklarację wstępną. Rodzice, którzy chcą, by ich dziecko uczęszczało na zajęcia wypełniają ją i przekazują do szkoły do środy 9.09. Można też zapisać dziecko on - line na stronie: ctsszczepan.pl. Zajęcia będą odbywały się w naszej szkole.

Renata Korybut - Orłowska


SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY I E

W piątkowe popołudnie (04.09.2015r.) spotkali się uczniowie klasy I e, ich rodzice i wychowawczyni pani Alicja Jakubaszek. Po powitaniu był masaż pleców. Dużo emocji wywołało magiczne pudełko z zadaniami. Niektóre naprawdę były trudne! Później rodzice byli plasteliną, z której dzieci tworzyły niezwykłe rzeźby. Po zabawach integracyjnych z balonami rodzice musieli odnaleźć autoportret swojego dziecka. Dziękujemy pani Ali za przygotowanie spotkania.

Renata Kotybut - Orłowska


SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY I A

W czwartkowe popołudnie (03.09.2015r.) spotkali się uczniowie klasy I a, ich rodzice oraz wychowawczyni pani Danuta Święcińska na spotkaniu integracyjnym w sali gimnastycznej naszej szkoły. Po powitaniu wszyscy zatańczyliśmy Labada- małego walczyka. Potem bawiliśmy się w smoki (można ich poszukać na dołączonych zdjęciach). Gdy dzieci układały puzzle rodzice przygotowali scenki z wykorzystaniem otrzymanych rekwizytów. Odkryliśmy niejeden aktorski talent! Były również zabawy integracyjne, które pozwoliły nam się bliżej poznać. W doskonałych humorach rozeszliśmy się do domów. Dziękujemy pani Danusi za przygotowanie spotkania.

Renata Korybut - Orłowska


SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY I B


2.09. po południu w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klasy I b, ich rodzice oraz wychowawczyni Dorota Skakovska. Po poznaniu swych imion była zabawa w lustra, kalambury, stada zwierząt oraz gra w butelkę na zadania i wyzwania. Niektóre naprawdę były trudne. Któż wie jak wygląda krokodylek?Zainteresowani znajdą podpowiedź na jednym z zamieszczonych zdjęć. Wszyscy bawili się doskonale. Dziękujemy pani Dorocie za przygotowanie zabaw integracyjnych oraz poczęstunku dla dzieci.

Renata Korybut - Orłowska


ROK SZKOLNY 2015/2016 UWAŻAMY ZA ROZPOCZĘTY!

We wtorek 1.09. uczniowie klas młodszych zgromadzili się w sali gimnastycznej w Pogórzu, natomiast uczniowie klas starszych - w budynku gminnego gimnazjum w Kosakowie, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. Pan Dyrektor powitał zgromadzonych rodziców oraz uczniów i życzył wszystkim wielu sukcesów. Do uczniów klas starszych przemówił Pan wójt Jerzy Włudzik, który obiecał, że uczyni wszystko, by za dwa lata mogli uczyć się w nowej szkole w Pogórzu.

Renata Korybut - Orłowska


PÓŁKOLONIE NA LEŚNEJ EKSPEDYCJI

"Leśna Ekspedycja" to kilkugodzinny program nastawiony na poznanie i zbliżenie jego uczestników. Poznanie to odbywa się jednak w nietypowy sposób, na leśnej ścieżce i w silnych objęciach przy wspólnym wysiłku, na wysokościach i w wielu innych niezwyczajnych sytuacjach.

Grupa, pod czujnym okiem instruktora pokonuje szlak wykonując kilkanaście przygotowanych zadań. Każde zadanie posiada myśl przewodnią, którą uczestnicy, w trakcie jego wykonywania, odnajdują . I tak zadania nastawione są na: komunikację, współpracę, wyłonienie i rolę lidera, odpowiedzialność i in.

Po każdym zadaniu odbywa się dyskusja, podsumowanie i wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Instruktor prowadzący grupę od początku szlaku utrzymuje klimat „niesamowitej ekspedycji w tropikalnej lub mroźnej scenerii”. Wyzwala to w uczestnikach zabawy wprost nieograniczoną wyobraźnię, fantazję i nietuzinkowe, ukryte zdolności co często prowadzi też do zabawnych dialogów i sytuacji…


Przykładowe zadania:
Tratwa – w wyniku „przymusowej ewakuacji z pokładu” grupa musi zmieścić i utrzymać się na niewielkiej drewnianej tratwie…
Fabryka – po dotarciu na ląd grupa wpada w ręce niegościnnych tubylców i zostaje wcielona jako kolejne ogniwa w produkcji… złamanie odwiecznej tajemnicy przyniesie wolność…
Bagno – niestety fabryka otoczona jest bagnami, do wydostania się przydatne okażą się narty…
Sieć – poruszająca się po nieznanym lądzie grupa trafia w sieć pajęczą, wydostanie z niej okaże się niełatwe…
Oślepieni – niestety działanie jadu pająka wywołuje czasową utratę wzroku, kilku „ocalałych” członków grupy ma za zadanie przeprowadzić pozostałych w bezpieczne miejsce…
Tarzan – jedyna droga na drugą krawędź przepaści to transport na zwisającej z drzewa lianie..
Skok zaufania – niestety zejście z krawędzi nie jest zbyt łatwe, niektórym pozostaje skok wprost w ramiona współtowarzyszy niedoli…
Trucizna – na drodze grupy staje tubylcza pułapka – trująca ciecz, którą niełatwo będzie zneutralizować…
SOS – zespół próbuje wykonać magiczne znaki za pomocą sygnalizacyjnej liny. Czy pomogą one powrócić do cywilizacji?


Po około 3 godz. powrót do bazy i wspólne zadanie – swoisty test współpracy, komunikacji, zaufania. Test ten pozwoli wyłonić zwycięski zespół. Czas na ognisko i odpoczynek".

http://www.adventurepark.pl/?page_id=813

Takie atrakcje spotkały naszych podopiecznych w Adventure Park w Kolibkach.

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


PÓŁKOLONIE W ZOO

"Półkolonista raz zwiedzał zoo
I wołał co chwila: "O-o!"
"Jaka brzydka papuga!"
"Żyrafa jest za długa!"
"Słoń za wysoki!"
"A po co komu te foki?"
"Zebra ma farbowane żebra!"
"Tygrys
Chętnie by mnie stąd wygryzł!"
"Na, a zajrzyjmy pod daszek:
Żółw - tuś, bratku, tuś!"
"A to? Ptaszek.
Niezły ptaszek -
Struś!"
Wreszcie zbliża się do wielbłąda,
Uważnie mu się przygląda
I powiada wskazując na niego przez kraty:
"Owszem, niezły. Niczego! Szkoda tylko, że garbaty!" (...)

 

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


PÓŁKOLONIE W KRĘGIELNI

Podczas półkolonii dbamy o równomierny rozwój duszy i ciała, zatem musi być chwila dla ruchu. Nasi podopieczni udali się do kręgielni U7, aby potrenować umiejętności gry. Zabawa była wspaniała i nikt nie miał ochoty na powrót do domu. To nie koniec półkolonii - już wkrótce relacje z kolejnych atrakcji.

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


WIZYTA W CENTRUM SPORTOWYM KOSAKOWO

Dzieci spędzające czas na półkoloniach w Szkole Podstawowej w Pogórzu nie mogą narzekać na brak atrakcji. Wraz opiekunami odwiedziły piękne Centrum Sportowe Kosakowo i skorzystały z ochłody na tamtejszym basenie. Instruktorzy basenowi przeprowadzili lekcję pływania. Były to niezapomniane chwile zważywszy na panujące wokoło upały.

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


PÓŁKOLONIE W MUZEUM EMIGRACJI

Nasi podopieczni wypoczywający podczas półkolonii pojechali na zajęcia do Muzeum Emigracji w Gdyni. Niedawno otwarte muzeum oferuje szeroki zakres możliwości edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku. Niczym muminkowy Włóczykij poznaliśmy miejsce początków emigracji wielu Polaków.

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


PÓŁKOLONIE 2015 RUSZYŁY NA CAŁEGO !

Półkolonie w Szkole Podstawowej w Pogórzu ruszyły na całego. W naszą podróż po muminkowym świecie wyruszyliśmy wczoraj - poznaliśmy się, ustaliliśmy zasady i program zajęć. W dniu dzisiejszym sporo się działo - jedna grupa piekła owsiane ciasteczka,a druga uczestniczyła w zajęciach plastyczno - kreatywnych w języku angielskim. Pogoda za oknem wspaniała, wiec po obiedzie przyjdzie czas na spacer.

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


KOLONIŚCI Z ŻERKOWA

W poniedziałek 27 lipca 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z kolonistami z Żerkowa wypoczywającymi w naszej gminie. Wieczór zorganizowany został przez sołtysa wsi Pogórze Antoniego Strzelca oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Pogórzu. Na początku w programie artystycznym zaprezentowały się - Paulina Ćwirko, która wykonała dwie piosenki oraz Ada Budnik, która zaprezentowała swoje sportowe zdolności w gimnastyce artystycznej, w której jest aktualną Mistrzynią Polski. Następnie nasi goście obejrzeli występ kaszubskiego duetu. Żerkowianie zaprezentowali dwa przedstawienia, które przygotowali podczas pobytu. Pokazali własną adaptację stworzenia Kaszub. Na koniec tanecznym krokiem rozpoczął się słodki poczęstunek. Gościem specjalnym był Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik, który przygotował dla uczestników słodkie prezenty.

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


GOŚCIE Z LITWY

Jak co roku w naszej gminie goszczą dzieci z polskiej szkoły w litewskich Duksztach. Organizatorem tegorocznego pobytu jest Szkoła Podstawowa w Pogórzu, ale miejscem noclegowym szkoła w Mostach. Blisko dwutygodniowy pobyt wypełniły oprócz plażowania także liczne atrakcje turystyczne : zwiedzania zamku w Malborku, rejs statkiem do Helu, gra w kręgle w gdyńskim U7, spacer po Sopocie, dyskoteka w szkole w Pogórzu, nabożeństwo w kościele w Pierwoszynie. We wszystkich aktywnościach towarzyszyły naszym gościom - pani Wicedyrektor Renata Korybut - Orłowska oraz pani księgowa Marzena Wardacka. Za poświęcony czas prywatny wspomnianym Paniom serdecznie i gorąco dziękuję. Już niedługo przyjdzie czas pożegnać się z naszymi wspaniałymi gośćmi. Wierzymy jednak, że wspomnienia z pobytu pozostaną na długo w pamięci naszych litewskich rodaków i z radością do nas powrócą w następnych latach.

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


SPOTKANIE KOLONISTÓW W POGÓRZU

Jak co roku dzieci z naszej gminy wypoczywają w zaprzyjaźnionych gminach, a tamtejsze dzieci u nas.. Z inicjatywy sołtysa wsi Pogórze Antoniego Strzelca w piątek 10 lipca odbyło się spotkanie integracyjne z udziałem dzieci z Krościenka oraz polskiej szkoły w Duksztach na Litwie. Podczas wieczoru uczestnicy mieli okazję posłuchać wykładu Zygmunta Miszewskiego o historii Kaszub, wysłuchać gawędy w wykonaniu Piłsudczyka oraz wziąć udział w koncercie zespołu Kosakowianie połączonego z lekcją kaszubskiego. Następnie goście zaprezentowali swoje programy artystyczne oraz wzięli udział w konkursie wiedzy o gminie Kosakowo. Na koniec dzieci bawiły się wspólnie podczas dyskoteki. W spotkaniu wziął udział wójt gminy Kosakowo Jerzy Włudzik, radni oraz zaproszeni goście. Podziękowanie skierować należy do sołtysa wsi Pogórze Antoniego Strzelca oraz pani Marzeny Wardackiej, która cały czas czuwa nad wypoczywającymi kolonistami. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki od Szkoły w Pogórzu.

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

W piątek 26 czerwca 2015 roku nastąpiła długo wyczekiwana chwila - rozpoczęły się WAKACJE!! W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice - wszyscy czekali tylko na to,aby wreszcie otrzymać wymarzone świadectwo i udać się na zasłużony wypoczynek. Dyrektor Szkoły wręczył nagrody osobom wyróżniającym się w nauce i w życiu szkolnym. Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji!

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE EDUKACJI W SP W POGÓRZU

25.06.2015r. szóstoklasiści ostatni raz przekroczyli mury naszej szkoły. W tym szczególnym dniu towarzyszyli im rodzice, nauczyciele, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych oraz inni zaproszeni goście. Dyrektor wręczył aż 36 świadectw z biało-czerwonym paskiem, co jednak nie powinno dziwić, gdyż srednia ocen klas VI to 5,16. Troje naszych absolwentów otrzymało Nagrodę Wójta Gminy Kosakowo - Ala, Paulina i Przemek z klasy VIA. Nagrodą  Dyrektora Szkoły została nagrodzona Dominika z klasy VIB, a Nagrodą Rady Pedagogicznej - Basia (również z VIB). Najlepszym Sportowcem został Damian z VIA.

Po części oficjalnej publiczności zaprezentowała się Zuzia, któa brawurowo wykonała dwie wakacyjne piosenki. Tuż po jej niesamowitym występie na scenie pojawili się absolwenci, by pożegnać wszystkich w iście hollywoodzkim stylu. Przedstawienie pt. "Shrek" wszyscy zapamiętają na długo. Powodzenia!

Marta Rymsza


SHREK JAKIEGO NIE ZNACIE

Jeszcze nie ma w kinach, jeszcze nie ma w teatrze, za to był już u nas. O kim mowa? Oczywiście o Shrek-u i jego nowych przygodach w adaptacji uczniów klasy VI.

Marek Kułakowski


KAPSA CZA