Co u nas?

Zdjęcia z aktalnych wydarzeń dostępne są w zakładce Aktualności / Galeria,

lub jeszcze więcej zdjęć na profilu szkoły na portalu społecznościowym Facebook.

BAJKOWE CZYTANIE I OPOWIEŚCI O KOCIE, KTÓRY ...

22 września  w bibliotece szkolnej  rozpoczęło się pierwsze w tym roku szkolnym Bajkowe Czytanie dla uczniów klas 1-3. Opowieść o  Niepraktycznym kocie przeczytała Pani wicedyrektor Renata Korybut–Orłowska. Praktyczny Pan zakupił kota, gdyż usłyszał, że działa na człowieka uspokajająco. Kot jednak nie mruczał, więc Praktyczny Pan zaczął podejrzewać, że kot jest zepsuty! Nic bardziej mylnego! Praktyczny Pan zapomniał o jednej ważnej rzeczy! Kot lubi być głaskany – wiedzą to nawet dzieci!

Danuta Narewska

SPRZĄTANIE ŚWIATA

„Wystarczyła niecała godzina, by teren wokół szkoły został dokładnie posprzątany przez klasę IV a” – relacjonowała p. Joanna Napierała. Okazja ku temu była nie byle jaka. 19 września uczniowie starszych klas naszej szkoły włączyli się w ogólnoświatową akcję Sprzątania Świata. Już od kilku lat w trzeci piątek września porządkujemy las na Suchym Dworze. Na Suchy Dwór udały się, pod opieką wychowawców, klasy szóste, piąte i klasa IV c. Klasy IV a i IV b sprzątały okolice naszej szkoły. Pracowaliśmy z wielkim zapałem, zwłaszcza, że śmieci jak co roku „upiększały” obficie leśne ścieżki. W tym roku efektem naszej pracy było zebranie kilkunastu worków śmieci i kilku opon samochodowych. Klasy młodsze w tym dniu miały zajęcia na tematy ekologiczne w szkole.

Ewa Rajewska

POKAZ SZKOŁY TAŃCA

W piątek w naszej szkole odbyły się pokazy Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier SZCZEPAN. Tradycyjnie już, uczniowie czynnie uczestniczyli w zajęciach, które prowadzili: Shrek, Spiderman i Królewna Śnieżka.

GMINNE DOŻYNKI W KOSAKOWIE

Niedziela 7 września 2014 roku była dla dzieci z kółka kaszubskiego bardzo ważnym dniem. Tego bowiem dnia wystąpiły przed mieszkańcami gminy Kosakowo na uroczystości lokalnej – Gminnych Dożynkach.

Zespół kaszubski „Rëbôcë” zaprezentował się w strojach kaszubskich. Uczniowie weszli krokiem poloneza „Hej tu u nas na Kaszëbach” na scenę. Następnie dziewczynki i chłopcy w parach zatańczyli  taniec „Cinda”. Zaśpiewali wesołą piosenkę o żeglarzu, po czym zatańczyli trójkami taniec „Fala”. Na zakończenie zaśpiewali piosenkę o rybakach, którzy wypływają w morze, a dziewczęta żegnają ich, ocierając oczy chusteczką i machając na pożegnanie swoim wybrańcom. Rytm do tańców i piosenek był wybijany przez samych uczestników na regionalnym instrumencie perkusyjnym o nazwie „Diabelskie skrzypce”.

Na dożynkach wystąpili uczniowie:  Amelka Rutowicz, Oliwka i Wiktoria Skrundź, Natalka    Opala, Paulinką Markowc, Zosia Wojciechowska, Amelka Sokołowska, Ola Grabowska, Martynka Ossowska, Tadzio Wojciechowski, Michał Bigott, Michał Korybut–Orłowski, Eryk Kuciel, Maciej Grabowski, Grześ Brzeziński.

Występ młodych artystów spotkał się z dużym aplauzem publiczności. Dzieci przy hucznych oklaskach zeszły ze sceny. Oklaskiwała ich również ich opiekunka, prowadząca kółko kaszubskie w szkole pani Emilia Kula.

Emila Kula

INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH

W pierwszych tygodniach września wychowawcy klas pierwszych organizują spotkanie integracyjne dla uczniów i rodziców. W tym roku w tych spotkania uczestniczyli również Dyrektor i Wicedyrektor szkoły. Spotkania przybierały różną formę: były zabawy z chustą animacyjną, sztafety, rodzice układali regulamin klasy, konkurencje sprawnościowe i sportowe oraz brawurowa inscenizacja „Czerwonego kapturka” przez spontaniczną grupę teatralną. Wszystkie spotkania pozwoliły lepiej się poznać społecznościom klasowym. Witajcie pierwszaki w naszej szkole, a rodziców zapraszamy do współpracy.

PIERWSZA RADA PEDAGOGICZNA W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Wraz z nowym rokiem szkolnym zaszło w naszej szkole wiele zmian, a tą najważniejsza jest zmiana na stanowisku Dyrektora szkoły. Organizację pracy szkoły rozpoczęliśmy typowo Radą Pedagogiczną z nietypowym jej przebiegiem. Dyrektor p. Rafał Juszczyk zaprosił całe grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły do wkopania przed szkołą przygotowanego przez siebie drzewka (rajska jabłoń). Jak powiedział p. Dyrektor, „drzewko ma symbolizować społeczność szkolną, by na mocnych, trwałych korzeniach wyrosły owoce”. Życzymy wiele sukcesów i zabieramy się do pracy.