Korzystanie z witryny www.sp-pogorze.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.
Co u nas?

Zdjęcia z aktualnych wydarzeń dostępne są w zakładce Aktualności / Galeria,

lub jeszcze więcej zdjęć na profilu szkoły na portalu społecznościowym Facebook.


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

W piątek 26 czerwca 2015 roku nastąpiła długo wyczekiwana chwila - rozpoczęły się WAKACJE!! W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice - wszyscy czekali tylko na to,aby wreszcie otrzymać wymarzone świadectwo i udać się na zasłużony wypoczynek. Dyrektor Szkoły wręczył nagrody osobom wyróżniającym się w nauce i w życiu szkolnym. Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji!

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE EDUKACJI W SP W POGÓRZU

25.06.2015r. szóstoklasiści ostatni raz przekroczyli mury naszej szkoły. W tym szczególnym dniu towarzyszyli im rodzice, nauczyciele, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych oraz inni zaproszeni goście. Dyrektor wręczył aż 36 świadectw z biało-czerwonym paskiem, co jednak nie powinno dziwić, gdyż srednia ocen klas VI to 5,16. Troje naszych absolwentów otrzymało Nagrodę Wójta Gminy Kosakowo - Ala, Paulina i Przemek z klasy VIA. Nagrodą  Dyrektora Szkoły została nagrodzona Dominika z klasy VIB, a Nagrodą Rady Pedagogicznej - Basia (również z VIB). Najlepszym Sportowcem został Damian z VIA.

Po części oficjalnej publiczności zaprezentowała się Zuzia, któa brawurowo wykonała dwie wakacyjne piosenki. Tuż po jej niesamowitym występie na scenie pojawili się absolwenci, by pożegnać wszystkich w iście hollywoodzkim stylu. Przedstawienie pt. "Shrek" wszyscy zapamiętają na długo. Powodzenia!

Marta Rymsza


SHREK JAKIEGO NIE ZNACIE

Jeszcze nie ma w kinach, jeszcze nie ma w teatrze, za to był już u nas. O kim mowa? Oczywiście o Shrek-u i jego nowych przygodach w adaptacji uczniów klasy VI.

Marek Kułakowski


KAPSA CZASUUUUUUUUUU

Jacy będziemy za 10 lat? A za 20? Czy będziemy pamiętać o swoich marzeniach i przyjaźniach z przeszłości? Co chcielibyśmy powiedzieć sobie z przyszłości? Te i podobne pytania zadawali sobie uczniowie klasy Va kiedy, zainspirowani tekstem z podręcznika do języka angielskiego, przygotowywali krótkie listy (oczywiście po angielsku) na swój temat. Listy zostały umieszczone w kapsule czasu, zakopanej później przy budynku szkoły. Oprócz wspomnianych listów w kapsule znalazły się także monety, ulubione przybory szkolne czy ukochany komiks. Ciekawe, ile radości i uśmiechu sprawią te przedmioty odkopane za 10, 20 lat…

Agnieszka Lubowicka


GMINNE REGATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W REWIE

Dzień 23 czerwca był dla uczniów klasy V b bardzo ekscytujący nie tylko ze względu na Dzień Ojca, ale także na udział w Gminnych Regatach dla Dzieci i Młodzieży organizowanych i sponsorowanych przez wójta Gminy Kosakowo – pana Jerzego Włudzika.

Tego dnia uczniowie wraz z wychowawczynią panią Aleksandrą Salamon i panią Emilią Kula pojechali do Rewy do  Ośrodka Żeglarskiego prowadzonego przez pana Janusza Frąckowiaka. Tam zostali pogrupowani w drużyny pięcioosobowe. Każda z załóg otrzymała opiekę profesjonalnego sternika. Każda z dziewięciu załóg, ze szkół w Mostach, Dębogórza i Pogórza,  otrzymała wyposażenie w postaci: kapoków, wiosła, linek, kola ratunkowego i żaglówki. Załoganci  pod okiem sternika postawili żagiel, wyczyścili pokład i wypłynęli na wodę. Wszyscy byli dumni i uśmiechnięci. Nie przeszkadzała im nawet żeglarska pogoda. Niebo było zasłane czarnymi chmurami, z których padał rzęsisty deszcz.

Po trzech okrążeniach wyznaczonej trasy żaglówki zaczęły dobijać do brzegu. Nasi uczniowie zdobyli zaszczytne II, III i Vi miejsce. Gratulujemy wyników i bezpiecznego powrotu na brzeg.

Załoga sternika Macieja Pawłowskiego – II miejsce:

 1. Michał Miklaszewicz
 2. Kacper Witczak
 3. Kacper Gdaniec
 4. Patryk Romanow
 5. Szymon Rajski – Miąsko

Załoga sternika Kajetana Januszewskiego – III miejsce:

 1. Laura Engler
 2. Julia Kownacka
 3. Monika Olszewska
 4. Natalia Krasowska
 5. Zuzanna Stullich

Załoga sternika Pawła Murkowskiego – VI miejsce:

 1. Dominika Masztak
 2. Szymon Doliński
 3. Michał Bigott
 4. Maciej Grabowski
 5. Grzegorz Brzeziński

W zawodach brały udział także Dagmara Żywicka i Paulina Markowc. Wszyscy zadowoleni, ze statuetkami , dyplomami i nagrodami  wrócili do szkoły.

Emilia Kula


"POLONEZA CZAS ZACZĄĆ..."

19.06.2015r punktualnie o godzinie 18:00 szóstoklasiści usłyszeli, że poloneza czas zacząć... A co to był za polonez... W pierwszej parze śmiało ruszyli Pani Dyrektor z Panem Dyrektorem. Piękna choreografia w wykonaniu naszych uczniów sprawiła, że niejednemu z zaproszonych gości łza wzruszenia zakręciła się w oku. Po części oficjalnej rodzice zaprosili młodzież i nauczycieli do wspólnej zabawy podczas balu. Pięknie udekorowana sala pozwoliła nam się przenieść do zielonego świata Shreka. Dobre humory dopisywały wszystkim, a wspólnym tańcom nie było końca. To był niezapomniany wieczór!

Link do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=ZJ7pFHeDkLQ

Marta Rymsza


"NATURA - WODA"


19 czerwca 2015 r. w Domu Kultury w Pierwoszynie uczniowie klas czwartych uczestniczyli w podsumowaniu projektu "Natura - Woda". Projekt realizowany  był w wybranych klasach szkół podstawowych naszej gminy i w kilku szkołach Cypru Północnego. Z naszej szkoły w projekt zaangażowani byli 19 uczniowie klasy IV c z wychowawcą p. Ewą Rajewską. Klasa czwarta, dla wszystkich zebranych, przygotowała pokaz eksperymentów z wodą. Mogliśmy tez prześledzić jak pracowali nad swoim projektem oglądając prezentację multimedialną. Na uroczystości byli obecni goście z Cypru - nauczyciele, którzy przyjechali do nas specjalnie na zakończenie naszego projektu.

Ewa Rajewska


KARTA ROWEROWA

Dzisiejszy dzień obfitował w wielkie wrażenia. Od godziny 10.00 uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje umiejętności jazdy na rowerze, starając się zdać egzamin na kartę rowerową. Pod czujnym okiem komisji egzaminacyjnej - pani Ani Hetmańczyk oraz panów policjantów uczniowie pokonywali specjalnie przygotowaną drogę z licznymi znakami, przeszkodami, a nawet pieszymi. Dzięki wielkiemu angażowaniu i bardzo dobrze opanowanej wiedzy praktycznej wszyscy uczniowie zdali egzamin na 6! Warto dodać, że nasi goście – panowie policjanci, przekazali wyrazy uznania w tak świetnie przygotowany egzamin. Gratulujemy i życzmy szerokiej, bezpiecznej drogi!!!

Anna Hetmańczyk


DYSKOTEKOWE ZAKCZENIEŁKA MUZYCZNEGO


To już jest koniec...bo przed nami wakacje! Wszyscy uczestnicy tegorocznych zajęć muzycznych spotkali się w poniedziałkowe popołudnie, aby tanecznie zakończyć rok szkolny. Było kolorowo, skocznie i ... bardzo smacznie. Dziękuję Rodzicom za słodkie przekąski i napoje, a dzieciakom za dobry humor i wesołą zabawę. Rozśpiewanych wakacji!
Justyna Krytenko


SPŁYW KAJAKOWY RZEKA REDĄ

Kajakarstwo to wspaniałe i znakomite zajęcie dla osób ceniących ciszę, kochających przyrodę, poszukujących nowych atrakcji, doznań i aktywnego spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. A do takich ludzi można zaliczyć uczniów i rodziców orzaz wychowcę klasy Vb, którzy spędzili wspaniały sobotni dzień ( 13.06.2015) na spływie kajakowym po rzece Redzie. Trasę rozpoczęliśmy w Wejherowie, a zakończyliśmy w Redzie. Rzeka Reda od samego źródła wije się przez łąki, pola, lasy, stadniny koni, wioski, miasta . Na swoim 15 kilometrowym odcinku ma różnorodny charakter. Czasem płynie spokojnie i leniwie, czasem zakole goni zakole, innym razem przybiera górski charakter, a jej bystry nurt czynią ją niepowtarzalną, piękną i urokliwą. Po spływie troszkę zmęczeni i głodni spędziliśmy czas na grilowaniu, wspólnej zabawie w wodzie i nie tylko. Już teraz zastanawiamy się jaką trasę wybierzemy w klasie szóstej.

Aleksandra Salamon


"TANECZNE MALUCHY"

W Sobotę 13.06.2015 w Hali GOSIR w Gdyni odbył się pokaz taneczny zorganizowany przez Centrum Tańca Szczepan. Grupa młodszych dzieci z naszej szkoły zaprezentowała cztery wybrane tańce, których się uczyły w ciągu roku. Na koniec każde dziecko zostało uhonorowane medalem. Wszystkim Tancerzom Serdecznie Gratulujemy ! W imieniu dzieci i rodziców serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi za przybycie na tę wielką uroczystość.

p. Monika Jasiewicz (rodzic)


OTWARCIE   PLACU   ZABAW

W dniu dzisiejszym (11.06.2015r.) nastąpiło długo wyczekiwane otwarcie nowego placu zabaw. Zanim jednak do tego doszło, nie zabrakło wrażeń. Pisaliśmy wczoraj, że do szkoły dotarły nowe zabawki do placu zabaw. Prace ruszyły powoli i nic nie zapowiadało takiego rozwoju wydarzeń. Dziś przed południem do szkoły przyjechał autokar i wysiadło z niego 85 pracowników firmy OSM sp. z o. o., która zasponsorowała nowe urządzenia placu zabaw. Wszyscy wzięli się ostro do pracy i nagle zniknęły stare, zniszczone urządzenia, a ich miejsce zajęły nowe. Ogromnym i miłym zaskoczeniem było posadzenie drzewek i krzewów, które od dziś ozdabiają plac zabaw. Przechodnie z niedowierzaniem obserwowali pracujący tłum, a dzieci przebywające w szkolnej świetlicy patrząc przez okna ciągle pytały kiedy będzie otwarcie. Nadeszła wyczekiwana godzina 14 i nastąpiło uroczyste otwarcie. Zespół Kaszubski Pani Emilki Kuli oraz uczennica klasy VI Paulina Ćwirko umilili przybyłym gościom czas programem artystycznym. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali : Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik, Przewodniczący Rady Gminy Marcin Kopitzki, Sołtys Wsi Pogórze Antoni Strzelec oraz Prezes Operatora Systemu Magazynowania sp. z o. o. Pani Joanna Kijas – Janiszewska. Chwilę potem dzieci wbiegły na plac i mogły przetestować nowe urządzenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uradowania dzieci pięknym placem zabaw. Liczymy na spełnienie złożonej obietnicy o systematycznym dokupywaniu nowych urządzeń przez Urząd Gminy Kosakowo. Zapraszamy wszystkich do Pogórza! Na zakończenie dnia pracownicy firmy OSM zorganizowali sobie piknik, podczas którego wypoczywali po ciężkiej pracy.

Dyrektor Szkoły – Rafał Juszczyk


2015.06.09 – KLASY TRZECIE W TORUNIU

We wtorek klasy trzecie zwiedziły piękny Toruń. Usłyszeliśmy kilka legend związanych z tym wspaniałym miastem, np. o chłopcu Iwo, który wyprowadził żaby z zamku, o Wiśle, która obmywała swymi falami wieżę. Pod krzywą wieżą sprawdzaliśmy kto ile ma grzechów. Widzieliśmy dom Mikołaja Kopernika, a najwspanialej było wypiekać swoje własne pierniczki. Odwiedziliśmy oczywiście planetarium, gdzie mogliśmy podziwiać piękny Kosmos oraz wysłuchać dyskusji o tym, ile jest planet oraz jak one powstały. Na koniec nie obyło się oczywiście bez szaleństwa zakupów pamiątek, wśród których królował toruński PIERNIK!

Dorota Skakovska, Danuta Święcińska, Agnieszka Luniak-Laska


KSIĘGA DŻUNGLI

9 czerwca wybraliśmy się na spektakl Teatru Junior “Księga Dżungli” - familijny musical dla osób od 7 roku życia, luźno oparty na powieści Rudyarda Kiplinga, z ponad 60-osobową, rozśpiewaną obsadą w wieku od 8... do 26 lat!! A wśród aktorów uczennica klasy IVa – Zuzia Polańska.

Akcja rozpoczyna się na szkolnej sali gimnastycznej, którą rządzi Pan Szykan - leniwy i arogancki nauczyciel wf-u. Jego lekcje polegają na sprawdzeniu obecności, zebraniu zwolnień od (stanowiących większość) niećwiczących i schowaniu się w kantorku. Nie dziwi więc, że jego podopieczni w-f zamienili na Wi-Fi…

Sytuacja zmienia się, gdy do szkoły trafia nowy uczeń – Mowgliński. Jest równie niewysportowany, jak większość rówieśników. Jednak za sprawą nieoczekiwanych zdarzeń przenosi nas ze szkolnej dżungli, do tej prawdziwej, tropikalnej. Pan Szykan z leniwego nauczyciela przeobraża się w groźnego Shere – Khana, rugbista Balon - w silnego niedźwiedzia Baloo, szkolna Woźna - w jadowitego węża Kaa. Jedynie Mowgliński – teraz już Mowglie – pozostaje tak samo bezbronny, jak przedtem.

Czy Mowglie poradzi sobie pośród śmiertelnych niebezpieczeństw? Czy nauczy się od leśnych stworzeń trudnej sztuki przetrwania w dziczy? I czy ktoś ostatecznie da nauczkę paskudnemu Shere - Khanowi?

Korowód egzotycznych postaci - tapiry, słonie, pawie, małpy, szakale, pantery.. Leśne gonitwy, akrobacje, tańce i nieoczekiwane zwroty akcji – a wszystko w rytm żywiołowej muzyki!
Głównym bohaterem „Księgi Dżungli jest bowiem ruch, dźwięki i wyobraźnia.

I to bez konieczności logowania do sieci...

(tekst zaczerpnięty z https://www.facebook.com/events/601753506628341/)

Beata Wierzbicka


2015.06.09 – KLASY CZWARTE W KRĘGIELNI

Czy może być coś przyjemniejszego niż zabawa w gronie przyjaciół? Z pewnością nie, dlatego klasy IVa i IVb wybrały się do kręgielni, by wspólnie świętować spóźniony Dzień Dziecka. Czas upłynął nam na śmiechach, przekomarzaniach, a przede wszystkim na sporej dawce ruchu. Każdy próbował swych sił w zbijaniu kręgli, każdy mierzył się z ciężkimi kulami. Co chwila rozlegały się gromkie okrzyki radości, gdy komuś udało się zbić wszystkie 10 kręgli. Zabawa była tak doskonała, że szkoda nam było opuszczać klub U7. Warto byłoby wrócić tam niedługo…

Agnieszka Lubowicka


Z POGÓRZA LATO RUSZA PO KASZUBSKU

W Pogórzu, w galerii Szperk, odbył się 7 czerwca festyn dla mieszkańców Gdyni i gminy Kosakowo. Impreza odbyła się z okazji zbliżających się wakacji  pod nazwą „Z Pogórza lato rusza”. Festyn został otwarty przez sponsorów tej imprezy: pana wójta Gminy Kosakowo Jerzego Włudzika. Zgromadził on wielu mieszkańców gminy Kosakowo i Gdyni.

Nasza szkoła również zaprezentowała program artystyczny. Dzieci z kółka kaszubskiego, prowadzonego przez panią Emilię Kula, przedstawiły wiązankę pieśni i tańców kaszubskich. Młodzi artyści, mimo tremy, wystąpili z uśmiechem na ustach. Zostali nagrodzeni burzliwymi brawami.

Wystąpiły dzieci z klas II – V: Zuzia Szleszyńska, Zosia i Tadzio Wojciechowscy, Natalia Opala, Amelka Rutowicz, Zuzia Polańska, Michał Bigott, Grzegorz Brzeziński, Paulinka Markowc i Szymon Doliński oraz najmłodsi uczniowie  z klasy I: Julia Skierka, Daria Nowik, Martynka Jagmin, Karolina Wrona, Klementyna Kowalczyk, Tomek Gapiński.

Wystąpiły także dzieci w tańcu współczesnym oraz nasi szkolni piosenkarze: Zuzia Polańska z klasy IV a oraz Paulina Ćwirko z klasy VI a. Występ wszystkim się bardzo podobał. Teraz już tylko czekamy na upragnione wakacje.

Emilia Kula


WIELEWSKA WIELOLEKCJA

Wydawać by się mogło, że obie klasy drugie po prostu jadą na 3-dniową wycieczkę w okolice Wiela (01-03.06.2015r.). Jednak nie była to zwyczajna wycieczka, a raczej solidna lekcja. Uściślając- rozbudowany blok lekcyjny trwający blisko 3 doby! Dlaczego? Już wymieniam.

LEKCJA PRZYRODY na łonie natury, wśród śpiewu ptaków i otaczającej nas leśnej roślinności. LEKCJA KULTURY I HISTORII w skansenach we Wdzydzach i Szymbarku. LEKCJA RELIGI na kalwarii Wielewskiej. LEKCJA PRZETRWANIA podczas zajęć survivalowych. LEKCJA W-F gdy pokonywaliśmy tor przeszkód w lesie lub podczas porannego rozruchu. LEKCJA DYSCYPLINY I SAMOKONTROLI podczas codziennych czynności samoobsługowych. LEKCJA KALIGRAFII podczas pisania gęsim piórem. LEKCJA MUZYKI w lesie i autokarze. LEKCJA BIBLIOTECZNA podczas wieczornego czytania i oglądania ciekawej animacji. LEKCJA WSPÓŁPRACY, ZAUFANIA I ODPOWIEDZIALNOŚCI, gdy co dzień troszczyliśmy się o siebie, pomagaliśmy podczas posiłków i wykonywania ćwiczeń. LEKCJA KULINARNA podczas robienia herbaty z tego, co można znaleźć w lesie.

Po 3 dniach dzieciaki zmęczone, ale i szczęśliwe wróciły cało i zdrowo do rodziców. Bardzo dziękuję rodzicom, a w szczególności p. Monice, która zorganizowała dla nas tą wycieczkę – a zrobiła to perfekcyjnie! Wspólnie z pozostałymi opiekunami, polecamy ośrodek „Efka” w Piątkowie k.Wiela, który gościł nas prawie po królewsku. Co ważne, cały pawilon był wyłącznie do naszej dyspozycji (tylko my mieliśmy klucze do budynku), przez co mogliśmy się czuć bardzo bezpiecznie i komfortowo. Również dziękujemy firmie „Azymut” za profesjonalnie przygotowane i poprowadzone zajęcia survivalowe.

Marek Kułakowski


XIV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W tym roku w obchodach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach“, wzięło udział ponad 3 270 miast i miejscowości z całej Polski. Wśród nich nie mogło zabraknąć Pogórza. 

Uczniowie klas czwartych spotkali się z polonistą w szkolnym „Zaciszu sowy“. Wszyscy przynieśli swoje ukochane książki i zaczęło się wielkie czytanie. Kto lepiej zachęci młodego człowieka do czytania jak nie jego kolega?!

Było śmiesznie, czasem strasznie, a chwilami nawet wzruszająco... Niedługo wakacje, które warto spędzić z książką (chociaż w pochmurny, deszczowy dzień). Czwartoklasiści już wiedzą, jakie książki warto przeczytać!

Joanna Napierała


PIRACKA ZABAWA PIERWSZAKÓW

Z okazji Dnia Dziecka z inicjatywy rodziców z klasy IB pań: E.Piotrowskiej, O.Węsierskiej oraz M.Ucińskiej dla dzieci z wszystkich klas pierwszych naszej szkoły w dniu 1 czerwca 2015r. odbyła się Zabawa Piracka prowadzona przez animatorów.

Na dwie godziny plac przy szkole zamienił się w łajbę piracką. Atrakcji było co nie miara. Odbywały się drużynowe konkursy- przeciąganie liny, wspólne śpiewanie szanty pirackiej, zabawy dla wszystkich : kolorowa lina, ośmiornica i arbuzy, żonglowanie balonami, turniej indywidualny- równowaga na linie. Całość przeplatana była tańcami. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i baloniki. Na koniec był poczęstunek - pachnąca pizza.

Dzieci z klas pierwszych razem z wychowawczyniami serdecznie dziękują za zorganizowanie tak wspaniałej zabawy.

Marzenna Dettlaff


"ODNALEŹĆ ZGUBKA"

Klasy trzecie w szczególny sposób uczciły tegoroczny Dzień Dziecka. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, uczniowie tych klas wybrali się wraz z wychowawcami do pobliskiego lasu. Tam pokazali, że poznaną teorię na temat zachowania się w sytuacji zagubienia, potrafią zastosować w praktyce. Drużyny popisały się również bogatą wiedzą przyrodniczą. Pogoda dopisała, humory również. W tak miłej atmosferze wspólna pizza miała jeszcze lepszy smak. Wcale nie chciało się wracać do szkoły.

Danka Święcińska, Dorota Skakovska, Agnieszka Luniak-Laska


KLASA IVC W JUMPCITY

Rodzice uczniów klasy IV C z okazji Dnia Dziecka zorganizowali klasie wyjście do JUMPCITY. DZIĘKUJEMY!!!

Ewa Rajewska


KLASY PIĄTE W GÓRACH STOŁOWYCH

W dniach 25-29 maja klasy piąte były na wycieczce w Górach Stołowych. Pierwszego dnia po przyjeździe mogliśmy podziwiać niesamowite formy skalne na widokowej trasie Szczelińca Wielkiego oraz labirynt w Błędnych Skałach. Tego dnia byliśmy też w Kaplicy Czaszek w Czermnej. Drugiego dnia pojechaliśmy do Skalnego Miasta w Czechach. Najbardziej podobał się rejs "statkiem Titanic 2". Obejrzeliśmy również typowy rynek czeskiego miasteczka Broumov. Dzień zakończyliśmy warsztatami z pieczenia chleba.

Kolejny dzień to wizyta w kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie. Zeszliśmy pod ziemię, aby zobaczyć na czym polega i jak wygląda praca górnika. Przejechaliśmy się kolejką podziemną, a potem udaliśmy się na niesamowite warsztaty geologiczne. Tego dnia nie zabrakło dyskoteki.

Wycieczkę uważamy za udaną i nie możemy doczekać się kolejnego wspólnego wyjazdu.

Monika Kuciel, Aleksandra Salamon, Beata Wierzbicka


LEKCJE Z VI B NIGDY NIE SĄ NUDNE!

3 tygodnie temu Maciek z klasy VIB zaproponował, abyśmy zagrali w grę terenową opartą na motywach lektury "Tomek w krainie kangurów". Pomysł spodobał się wszystkim. Do Maćka dołączyli: Kinga, Dominika oraz Maks... i wszystko przygotowali. Nietypowa lekcja języka polskiego odbyła się w piątek 29 V. Przez 2 godziny 3 drużyny wraz ze swoimi przewodnikami mierzyły się z licznymi konkurencjami. Pierwsze zadanie polegało na uszyciu przez każdą z grup sakiewki, do której później zbierano złote monety-nagrody za poprawnie wykonane konkurencje. Następnie każda drużyna otrzymała mapę i podążała przez Australię swoim własnym szlakiem. W trakcie tej podróży uczniowie uciekali przed dingo, strzelali ze sztucera, przetrwali lekcję geografii u Piły, łapali na lasso kangury (tygrysy), pokonywali tor przeszkód w buszu, wykazywali się umiejętnością przetrwania w trudnych warunkach, układali rymowane piosenki i odpowiadali na pytania dotyczące lektury. Słodka nagroda czekała na szczęście na wszystkich śmiałków. Takie lekcje poloniści lubią najbardziej!

Kochani, jestem z Was dumna. Dziękuję.

Marta Rymsza


SPEKTAKL TEATRZYKU MUZYCZNEGO

25 maja w poniedziałek odbył się kolejny spektakl Teatrzyku Muzycznego. Uczniowie klas młodszych Marta, Pati, Karola, Sonia, Oliwia, Ala, Zuzia, Dominik oraz gościnnie Bartek i Miłosz wystąpili przed świetlicową publicznością. Tym razem wystawiliśmy "BAJKĘ SAMOGRAJKĘ" pt."Czerwony Kapturek". Do zobaczenia ... pewnie po wakacjach!

Justyna Krytenko


ŚWIĘTO SZKOŁY


W sobotę 23.05. mury naszej szkoły były zamkiem, plac wokół - dziedzińcem, na którym odbyła się wyjątkowa uroczystość. Nie zabrakło króla, królowej, dam dworu, księżniczek, rycerzy, duchów i smoków. Licznie zgromadzonych gości przywitał król. Po dworskim polonezie odbył się pokaz dworskiej mody. Następnie uczniowie z każdej klasy zachwycali, wzruszali lub rozśmieszali parę królewską. W międzyczasie chętni brali udział w sportowych potyczkach, malowali obrazy na sztalugach lub doskonalili swoją sprawność na dmuchanym zamku. W królewskiej kawiarence można było skosztować licznych smakołyków. Odwiedził nas król z sąsiedniego królestwa - Jerzy Włudzik, który zapewnił poddanych o przyszłej rozbudowie naszego zamku. Wszystkim towarzyszył wspaniały nastrój i wiosenna pogoda. Serdecznie zapraszamy na kolejne obchody Święta Szkoły za rok.

Renata Korybut - Orłowska


"ŻYJ ZDROWO"

Nasza szkoła jest szkołą promującą zdrowie, dlatego co roku odbywa się konkurs dla klas I-III o tej tematyce. W tym roku konkurs  "Żyj zdrowo" odbył się 19.05.2015r. Przedstawiciele poszczególnych klas odpowiadali na różnorodne pytania. Każda klasa przygotowała plakat i króciutko go prezentowała. Uczniowie w pocie czoła pokazywali  zestawy ćwiczeń porannych oraz śpiewali piosenki lub recytowali wiersze o zdrowiu. Jury nie przyznawało żadnych miejsc, ponieważ wszyscy uczestnicy wygrali - wiedzą, jak dbać o swoje zdrowie! Nagrodą dla przedstawicieli klas nie było słodkie co nieco, ale bomba witaminowa- owoc kiwi.

Marzenna Dettlaff


ZIELONA SZKOŁA NA LITWIE – nasza tradycja

Już SZÓSTY raz czwartoklasiści z naszej szkoły wyjechali na Litwę na zieloną szkołę. Jak zawsze sześć dni spędzili niezwykle intensywnie. Przez dwa dni zwiedzali zabytki Wilna i chodzili śladami Adama Mickiewicza. Kolejnego dnia byli w Trokach, gdzie zwiedzali zamek książęcy na wyspie, pływali statkiem po jednym z jezior oraz poznawali kuchnię karaimów – jedli pyszne kibiny. Ostatniego dnia pobytu czwartoklasiści spacerowali w zabytkowej dąbrowie po ścieżce bożków litewskich oraz zwiedzili malowniczą pierwszą stolicę Litwy – Kernave.

Poza zwiedzaniem wszyscy pilnie się uczyli. Pod okiem Pani Agnieszki codziennie pisali po angielsku pamiętnik z podróży. Z Panią Ewą uczyli się rozpoznawać rodzaje drzew i lasów; utrwalili kierunki geograficzne oraz położenie geograficzne Polski i Litwy. Ze mną zaś utrwalili zdobywane w Wilnie wiadomości o naszym wieszczu narodowym oraz omówili „Inwokację” i bajkę Adama Mickiewicza „Przyjaciele”.

Podczas wyjazdu nie zabrakło również czasu na zabawę i wspólny wypoczynek, np. przy grach planszowych. Wiele radości dało uczniom malowanie farbami wybranej atrakcji zwiedzanej podczas wyjazdu.

To był bardzo udany wyjazd.

Joanna Napierała


MARATON FILMÓW MUZYCZNYCH

Za nami noc filmowa dla klas szóstych. To była bardzo długa noc. Dobranoc powiedzieliśmy po 4 rano, kiedy już świtało. Obejrzeliśmy dwie części "High School Musical", "Honey" oraz "Kochaj i tańcz". Było muzycznie i tanecznie... a nowy ekran sprawdził się doskonale. Dziękujemy p. Andrzejowi za wszechstronną pomoc (jak zwykle)!

Justyna Krytenko


PODZIĘKOWANIE ZA POMOC DLA HOSPICJUM

Do naszej szkoły trafiło podziękowanie za zebraną pomoc dla Hospicjum Dziecięce Gdynia. Z pewnością nie po raz ostatni udzieliliśmy wsparcia podopiecznym hospicjum. Jeszcze raz serdecznie dziękuje za włączenie się do akcji.

Dyrektor Szkoły - Rafał Juszczyk


WESTERPLATTE – ZNAJDŹ KLUCZ DO HISTORII (2015.05.12)

Uczniowie klas IIa i III b uczestniczyli w grze terenowej zorganizowanej przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. „Celem gry edukacyjnej jest przybliżenie historii Westerplatte i zapoznanie z obiektami znajdującymi się na półwyspie. Uczniowie otrzymają do realizacji zadania, które zostały przygotowane tak, aby poprzez rozwiązywanie historycznych zagadek efektywnie połączyć zdobywanie wiedzy i zabawę, ucząc jednocześnie pracy w zespole. Aktywny udział w projekcie biorą również rekonstruktorzy, którzy pomagają uczniom wypełniać zadania oraz opisują wyposażenie i umundurowanie żołnierzy z okresu II wojny światowej. Dodatkową atrakcją są przejazdy drezynami historyczną trasą kolejową na terenie dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej.” (źródło: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku)

Aż trudno w to uwierzyć, że około 210 żołnierzy z planowanych przez Niemców kilku godzin stawiali opór aż 7 dni. Nam w ten piękny, słoneczny dzień wystarczyły około 2 godziny, aby podążać trasą przygotowaną przez muzeum i rozwiązywać zadania, by w końcu „odczytać wiadomość od majora Henryka Sucharskiego”. Przez ten czas dowiedzieliśmy się o historii rozpoczęcia II wojny światowej na Westerplatte, nauczyliśmy się jak zakładać opatrunek, odbyliśmy musztrę, wypatrywaliśmy okręty, przejechaliśmy się własnoręcznie napędzaną drezyną i w końcu sami spróbowaliśmy jak trudno rzuca si